Kanada Maden Arama ve Geliştirme Derneği (PDAC) tarafından her yıl düzenlenen düzenlenen, 2018’de 135 ülke ve 25.000’den fazla katılımcının yer aldığı, dünya madencilik sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olan PDAC 2019 Kanada’nın Toronto kentinde bugün başladı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşların yetkilileri, Altın Madencileri Derneği, Maden Jeologları Derneği ve özel sektör firmalarının katılımı ile bu yıl bir Türk Stantı da açılan etkinlikte özellikle maden arama ve kaynak/rezerv geliştirme, yatırımlar alanında trendler belirleniyor.

ETKB Yardımcısı Mithat Cansız’ın ülkemiz madencilik sektörünün ve potansiyelinin yurt dışında tanıtımı adına büyük bir fırsat olarak gördüğünü belirttiği PDAC 2019, 6 Mart’a kadar devam edecek.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAlamos Gold Kirazlı Projesi için İşletme İznini Aldı
Sonraki İçerikMermer İhracatında Hedef Latin Amerika Olmalı