Havalandırma sistemlerinde Türkiye’nin önde gelen üreticisi Teknima Makine Endüstri AŞ, önemli projelerde yer alarak müşterilerine çözümler sunmaya devam ediyor. Ulaşım tünellerinin yanı sıra madencilik alanı için de özel üretimler yapan firma, yurtdışında da çalışmalarını arttırıyor.

Tünelcilik ve maden sektörüne yönelik olarak çelik konstrüksiyon imalatına 2007 yılında başlamış olan Teknima, 2012 yılında yine aynı sektörlerde kullanılan havalandırma fanları için çalışmalar yapmaya başlarken gerçekleştirdikleri Ar-Ge sonrasında 2012 yılında üretime geçti. 2012 yılından itibaren tünel ve maden fanları konusunda ülkemizde söz sahibi olan Teknima, 2019 yılında yatırım çalışmalarını tamamladığı tahkimat sistemleri üretimi konusunda da faaliyetlerini sürdürdü.

Üretimini yaptığı tüm sistemlerle ilgili olarak Teknima markasını öne çıkaran en önemli unsurların başında; tasarımların özgün olması, üretimin tamamının Türkiye’de gerçekleştiriyor olması, tamamen yerli ve milli olması gelmektedir. Üretim bandının son teknoloji ile donatılmış olması ve başarılı saha operasyonları Teknima’yı diğer firmalardan ayıran özellikler olarak ön plana çıkmaktadır. Şirket, kazı fanları, işletme fanları, maden ana ve tali havalandırma fanları, ATEX sertifikalı fanlar, fan uzaktan kontrol sistemleri, tahkimat sistemleri olmak üzere birçok alana yönelik ürün sunabilmektedir.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTOBB Türkiye Maden Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan Madencilik Sektörünün Son Durumunu Değerlendirdi
Sonraki İçerikMAPEG Yeni İhaleler Duyurdu