sandvik optimine ekran görüntüsü

Sandvik – Newtrax İşbirliği

Sandvik, 2019 yılında personeller, ekipmanlar ve çevre dahil olmak üzere yer altı operasyonlarını izlemek ve bunlara ilişkin öngörüler sağlamak için kablosuz bağlantıda lider teknoloji tedarikçilerinden biri olan Newtrax’ı bünyesine kattı. Kanada, Montreal merkezli olan Newtrax, bünyesinde 150’den fazla yetkin çalışan bulunduruyor.

OptiMine® – Newtrax Entegrasyon Sistemi

Sandvik’in madencilik üretimi ve süreçlerini analiz etmeye ve optimize etmeye yönelik lider dijital araçlar paketi (OptiMine®), Newtrax’ın kablosuz IoT bağlantısındaki lider teknolojisiyle birleştiğinde, yer altı madencilik operasyonlarında güvenliği ve verimliliği artırmak için güçlü, akıcı bir dijital çözüm oluşuyor. Bu da müşterilerin kaynaklarını daha verimli ve çok daha güvenli kullanmalarına yardımcı olabilen bir sistem sunuyor.

Maden dijitalizasyonu konusundaki bu iki dev teknolojinin entegrasyonu ile birlikte Sandvik en zorlu koşullardaki yer altı madenlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Sandvik bu entegrasyonda, OptiMine®’ı ‘’The Brain’’ yani beyine ve Newtrax’ı ”The Nervous System’’ yani sinir sistemine benzetiyor.

Maden Dijitalizasyonu Çözümleri

Tamamen dijital olan bu ekosistemde, özellikle ‘Personel Takip Sistemi’ ve ‘Çarpışma Önleyici Sistem’ gibi çok önemli çözümler sunuluyor. Dünya genelinde yaklaşık 170 maden sahasında kullanılan bu çözümler sayesinde, zaman yönetimi çok daha iyi yapılabiliyor. Bu da maliyet ve verimlilikte doğrudan olumlu etki yaratıyor.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 105. sayı 40. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Yazıyı interaktif dergiden okumak için tıklayın.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Sektörü Ağustos Ayı İhracatı 600 Milyon Dolar Oldu
Sonraki İçerikMadencilerden Finansman Desteği Talebi