Sudan Maden Kaynakları Şirketi (SMRC) Genel Müdürü Mubarak Abdelrahman Ahmed Adam ve beraberindeki heyet ile birlikte Sudan Büyükelçi Yardımcısı Elrayh Abdulrahman Elmahdı,10-11 Şubat 2021 tarihlerinde Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, MTA’da bir toplantı düzenlenirken söz konusu toplantıya, MTA Genel Müdürü Doç. Dr. Yasin Erdoğan, Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Emrah Ayaz, MTA Company Ltd. Genel Müdürü Fatih Aydoğan ve Daire Başkanları katıldı.

Erdoğan açılış konuşmasında, heyetin MTA’yı ziyaretlerini memnuniyetle karşıladıklarını belirtirken kurumun faaliyetleri hakkında heyete bilgiler sundu. Gerçekleştirilen toplantıda MTA’nın yurtdışı faaliyetlerinden ve bu kapsamda Sudan’da kurulan şirketten bahsedilirken ikili ilişkileri güçlendirmek adına ziyaretin önemine vurgu yapıldı.

Sudan Maden Kaynakları Şirketi Genel Müdürü Mubarak Abdelrahman Ahmed Adam da MTA’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ülkelerindeki madencilik sektörünü desteklemek adına MTA’dan beklentilerini dile getirdi. Bu kapsamda MTA ile ortak çalışmalar yürütmek istediklerini ve bu konuda işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Heyetin iki günlük programı kapsamında, MTA Uzaktan Algılama Merkezi, Havadan Jeofizik Veri İşlem Merkezi, Maden Analizleri Laboratuvarları ve Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi ziyaret edilerek, program tamamlandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.