Kurulduğu günden bugüne milliliği kendisine ilke edinen Netcad, ülkemizde harita, inşaat ve maden sektörlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesini desteklemek amacıyla; Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzaladı.

Türkiye’nin geleceğinin eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçtiğinin ve bunda da mesleki eğitimin payının oldukça büyük olduğunun bilincinde olan Netcad Yazılım’ın Genel Müdürü Ufuk BALCI, “Bugün ülkemizin geleceği için önemli bir adım atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok açıktır ki meslek liseleri nitelikli iş gücünün temelidir. Şimdiye kadar 92 üniversite ile devam eden iş birliklerimizi bugün resmi olarak mesleki ve teknik liselere de taşımış olmak bizi çok gururlandırmaktadır.” dedi.

Protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle, harita, tapu, kadastro, inşaat teknolojisi ve maden teknolojisi alanlarındaki sektörel gelişimler yenilikçi bir yaklaşımla eğitim ortamlarına taşınacak.

Protokol süresince 21 pilot okulda bakanlık bünyesindeki eğiticilere Netcad yazılımları ile proje üretimine yönelik uygulama eğitimleri verilecek, proje süreçlerinin ders müfredatlarına entegrasyonu, eğitim dokümanları ve verileri sağlanacak. Okulların bilgisayar laboratuvarlarına ücretsiz olarak Netcad yazılımları temin edilecek ve online platformda öğrencilere sürekli eğitim destekleri sağlanacak. Böylelikle harita, inşaat ve maden sektörlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesi desteklenecek, ülkemiz kalkınacak. Pilot uygulamanın sonunda eğitim projesinin ülke ölçeğindeki tüm mesleki ve teknik liselere uygulanması planlanıyor.

Önceki İçerikSektörden Orman Bedellerine İlişkin Ortak Bildiri
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 70. Sayısı Çıktı