Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet halinde olan yaklaşık 15 adet termik santralin baca filtrelerinin takılması veya değiştirilmesi için tanından sürenin 2,5 yıl daha ertelenmesini içeren yasa tasarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edildi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı gündemine ilişkin değerlendirmeler de bulunan Ömer Çelik, baca filtrelerini içeren yasa tasarısının veto edilmesi ile ilgili, “Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir.” dedi.

Yasa tasarısının veto edilmesi ile şirketlerin baca filtrelerini takma ve değiştirme işlemlerini 31.12.2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 83. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikAydın Dinçer: Güvenli Madencilik İçin Herkesin Kırmızı Çizgilere Uyması Gerekir