Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumu Genel Müdürlüğü 87179 ruhsat numaralı Şırnak ili sınırları içerisinde yer alan asfaltit sahası ile 87194 numaralı Manisa’nın Soma ilçesinde yer alan kömür sahalarının işletme hakkı ruhsat devri ile ihale edileceğini açıkladı.

Sözleşmede belirlenen bedel karşılığında gerçekleştirilecek ihalelerden, 87194 ruhsat numaralı (Soma) sahanın ihalesi 18 Aralık 2019 tarihinde saat 14:00’da, 87179 ruhsat numaralı (Şırnak – Asfaltit) sahanın ihalesi 19 Aralık 2019 tarihinde saat 14:00’da TKİ Genel Müdürlüğü İhale ve Satınalma Komisyonu tarafından zarfların açılmasıyla tamamlanacak.

2886 sayılı Kanuna tabi olmayan ancak 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamına alınan TKİ, bu ihaleyi “rödovans işi ile ilgili olması nedeni ile” kendi mevzuatına göre gerçekleştiriyor.

Şırnak asfaltit sahası ihalesi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Soma kömür sahası ihalesi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikİMİB Başkanı Dinçer’den, Avustralya Pazarı İçin Çağrı
Sonraki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 83. Sayısı Çıktı