Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Ömer Bayrak, 3 yıldır sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini, halihazırda TKİ yönetim kurulu üyesi olan ve aynı zamanda Nadir Toprak Elementleri Enstitüsü (NATEN) Başkanlığı görevini de yürüten Hasan Hüseyin Erdoğan’a devretti.

Hasan Hüseyin Erdoğan, 1969 yılında Ankara’nın Çamlıdere ilçesi Dağkuzören Mahallesinde doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını tamamlayarak Doktor unvanını aldı. İş hayatına 1991 yılında TKİ Genel Müdürlüğü Orta Anadolu Linyitlerinde mühendis olarak başladı. 2000 yılında ETKB Enerji İşleri ve Genel Müdürlüğüne atandı.2007 yılında ETKB Enerji İşleri ve Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü oldu.

2012 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı görevine atanan Erdoğan, 26 Ocak 2018 tarihinde TKİ Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Devamında Maden İşleri Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Hasan Hüseyin Erdoğan son olarak, Nadir Toprak Elementleri Enstitüsü (NATEN) Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürütüyordu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikODTÜ Doğa Mühendislikleri Topluluğu Webinar Serileri ile Sektörden İsimleri Ağırlıyor
Sonraki İçerikİşletmelere Yönelik Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayınlandı