Uluslararası Siyanür Yönetim Enstitüsü (ICMI), TÜMAD Madencilik’in İvrindi Altın Madeni’nin ‘Uluslararası Siyanür Yönetim Kodu’na tam uygunluk sertifikası aldığını duyurdu.

ICMI tarafından yapılan açıklamada; bağımsız üçüncü taraf denetçiler tarafından hazırlanan İvrindi Altın ve Gümüş Madeni Ayrıntılı Denetim Bulguları Raporu’nun kendilerine ulaştığı, raporun kurumun doğrulama protokolüne göre değerlendirildiği ve Maden’in Siyanür Yönetim Kodu’nun ilkeleri ve uygulama standartları ile tam uyumlu bulunarak sertifika almaya hak kazandığı aktarıldı.

Siyanür Yönetim Kodu, siyanür kullanılarak altın ve gümüş üretimi ile uğraşan ve bu siyanürü üreten, taşıyan ve depolayan şirketlerin siyanürün güvenli ve çevreye duyarlı yönetimine odaklanan, gönüllülük ilkesine dayalı bir sertifika programıdır. Birleşmiş Milletler Çevre Programı himayesinde çok paydaşlı bir yönlendirme komitesi tarafından geliştirilmiş olan ve madencilik sektöründeki en köklü sertifika programları arasında yer alan Siyanür Yönetim Kodu, işletmeyi bulunduğu bölgenin yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerine uyma konusundaki mevcut yükümlülüğünü tamamlamayı amaçlıyor.

Daha önce Lapseki Madeni için de sertifika alan Tümad’ın denetim raporuna bu linkten ulaşılabilir:
https://cyanidecode.org/sig-directory-type/tumad-madencilik-sanay-ve-ticaret-a-s-turkey/

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadende ‘Avrupa Modeli’ Önerisi
Sonraki İçerikEmin Ulu: “Uluslararası Laboratuvar Olma Yolundaki Hedefimize Emin Adımlar ile İlerlemekteyiz”
Minik Madenci Dergisi / Madencilik Türkiye Rehber Satış Koordinatörü