Fotoğraf: Aşkın Karahan
Altın Madencileri Derneği (AMD) Başkanı Hasan Yücel, ülkemizde 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 20,4 artışla 27,1 ton altın üretildiğini açıkladı.
AMD çatısı altındaki firmaların yaklaşık 9000 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Yücel, yapılan 27,1 ton üretimle AMD olarak devlete vermiş oldukları üretim miktarı sözünü de yerine getirdiklerini vurguladı.
2018 yılı üretimiyle devlete 5,3 ton altın eşdeğeri katma değer sağlayan altın madencileri, geçen yıl gerçekleştirdikleri 22,5 ton altın üretiminden sonra önemli bir sıçrayış gerçekleştirmiş oldu. Sektör altın üretimi konusunda 2013 yılında 33,5 ton ile kırdığı rekoru kısa vadede yakalamak ve geçmek konusunda da umut tazeledi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi’nin 76. Sayısı Çıktı
Sonraki İçerikÇayeli Bakır’a Sosyal Diyalog Ödülü