Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Edirne Merkez, Kütahya Tavşanlı ve Bingöl Karlıova’da yer alan 3 adet kömür madeni sahasını, rödovans karşılığında devretmek üzere ihaleye çıkacak.

Resmi Gazete de yayımlanan ilanlara göre, Edirne ilinin Merkez ilçesinde yaklaşık 21,2 milyon ton rezerve sahip saha, ruhsat ve işletme hakkının rödovans karşılığında devri yöntemiyle ihale edilecek. Geçici teminat bedeli 5 milyon TL olarak belirlenen ihale 22 Şubat’ta yapılacak.

Kütahya ilinin Tavşanlı ilçesinde yaklaşık 52 milyon ton rezerve sahip saha, 10 milyon TL geçici teminat bedeliyle 23 Şubat’ta, Bingöl ilinin Karlıova ilçesinde yer alan sahanın kömür rezervi ise (Rezerv miktarı belirtilmemiş) 2 milyon TL geçici teminat bedeliyle 22 Şubat’ta ihale edilecek.

Konuyla ilgili Resmi Gazete’ye buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikPolyak Eynez ile Öz Maden İş Sendikası Arasında 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Sonraki İçerikEti Bakır Mazıdağı Tesisi Sayesinde Önemli Miktarda Gübre ve Metal İthalatı İkame Ediliyor