Copyright @ Eskişehir Haber Ajansı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği Kariyer Günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler kariyerleri açısından verimli bir gün geçirirken, etkinlikte çeşitli firmalar tarafından onlarca stant açılarak öğrencilere bilgilendirmelerde bulunuldu.

Kariyer Günleri etkinliğine, Eskişehir Bor Platformu standı dikkat çekerken, Türkiye’nin önemli yer altı zenginlerinden bir tanesi olan bor, kurulan stantta öğrencilere tanıtıldı. Dünyada en büyük bor rezervinin Eskişehir’de bulunması, kent için de büyük önem taşırken, öğrenciler bor cevherine büyük ilgi gösterdi.

Eskişehir Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Eskişehir Bor Platformu Sözcüsü Umut Rallas etkinlik süresince standın hiç boş kalmadığını ve öğrencilerin bor madenine büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Rallas ayrıca, Bor Platformu’nun kurulma amacından bahsederek, “Akademi, sanayi, kamuoyu üçgeninde, şehrimizi bir araya getirmek ve son ürüne giden yolda doğru adımlar atabilmek” dedi. Bor cevheri ile ilgili hayallerinin olduğunun altını çizen Rallas, “Bizim bir hayalimiz var. Eskişehir’de aynı silikon vadisi gibi bir bor vadisinin oluşmasını istiyoruz. Bor ve nadir toprak elementleriyle ilgili bir ihtisas organize sanayi bölgesinin oluşmasını istiyoruz. Bor ve NTE’ler işlendikçe değerleniyor. Platform olarak tüm çabamız, katma değerli son ürün üretebilmek adına, akademi ve sanayi arasında köprü olmaktır.” ifadelerini kullandı.

Kariyer Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ile panel de gerçekleştiren Eskişehir Bor Platformu temsilcileri, platform hakkında bilgi verdikleri interaktif bir söyleşi de gerçekleştirdiler.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikJemas Mühendislik, Tecrübeli Kadrosuyla Müşterilerine En Kaliteli Çözümleri Sunuyor
Sonraki İçerik545 Adet Maden Sahası İhaleye Çıkıyor