Verusa Holding’in yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Enerji Üretim AŞ, sahip olduğu Adana Tufanbeyli boksit maden sahasında kurulacak maden zenginleştirme tesisi için 19.242 metrekarelik bir arsa satın alındığını duyurdu.

Şirket kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şirketimizin yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Enerji Üretim AŞ’nin boksit (alüminyum ana cevheri) zenginleştirme tesisi kurulumu için Adana İli, Tufanbeyli İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, L36.c.01.b. Pafta, 157 Ada, 342, 343, 346 Parsel numaralı toplam 19.242 metrekarelik arsa satın alınmıştır.”

Şirket, 2017 Aralık ayında yaptığı açıklamada ise ruhsat alanı içerisinde yapılan sondaj çalışmaları sonucunda yaklaşık 5 milyon 427 bin ton ekonomik (işlenebilir, ticarete konu edilebilir) boksit cevheri rezervi olduğunu kamuoyuna duyurmuştu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü 50 Yaşında!
Sonraki İçerikŞırnak Bölgesinden Satılık Demir Cevheri