Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı (YMGV), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i  makamında ziyaret etti.  Gerçekleştirilen ziyarete YMGV Başkanı Prof.Dr.Güven Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Halil Kırşan, Mehmet Yılmaz ile Ankara Temsilcisi Oğuz Güner yer aldı. Görüşmede Madencilikten sorumlu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Şeref Kalaycı da hazır bulundu. Madencilik Sektörünün sorunlarının konuşulduğu görüşmede bu sene içerisinde yapılması planlanan Madencilik Şurası ile hazırlıkları devam eden Maden Kanunu çalışmaları ele alındı. Prof.Dr.Güven Önal, YMGV’nin ülkemiz madencilik sektörünün geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi verirken, Fatih Dönmez ise her zaman madencilik sektörünün yanında yer aldıklarını ve sektöre bir ivme kazandırmak istediklerini aktardı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKömür Biyokütle ve Atıkların Enerji Üretiminde Kullanılmasına Yönelik Teknolojilerin Ticarileştirilmesi Konulu Çalıştay Soma’da Gerçekleştirildi
Sonraki İçerikMaden İhracatının Yıldızları Ödüllerine Kavuştu