MAPEG tarafından yayınlanan duyuruya göre, 6592 sayılı Kanun’la Değişik 3213 sayılı Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında 164 maden sahası ihale edilecek. Ayrıca 10 adet saha ara/uç ürün üretim şartı ile ihale edilecek.

Bugün Resmî Gazete’te yayınlanan bilgilere göre ihale bilgileri yayın tarihinden itibaren en az on beş gün süre ile www.mapeg.gov.tr adresinde ilan edilecek. İlanda ihalesi yapılacak sahaların ili, erişim numarası, maden grubu, ihale şartnamesi, pafta-koordinat bilgileri, alanları, taban ihale bedeli ve ihale tarihleri yer alacak.

İhaleler Ankara’da Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Atilla Şinasi ÖZDEMİR Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAnagold Madencilik Kamuoyu Açıklaması Yayınladı
Sonraki İçerikRekorun Ardından SANY Group’tan Türkiye’ye Üst Düzey Ziyaret
Yazı İşleri Müdürü - Maden Mühendisi / İş Güvenliği Uzmanı / Madencilik Türkiye Dergisi / Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi