Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracaat olmayan 320 adet maden sahasının ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG’ten yapılan açıklamaya göre ihaleye çıkılan sahalar, Maden Kanunu’nun 30. maddesi ve aynı maddeye eklenen Ek fıkra: 21.03.2018-7103/32 md. kapsamında “Bir sahanın ihalesinin iki defa yapılmasına rağmen sahaya müracaat olmaması durumunda sahanın aramalara açık hale geleceği Genel Müdürlükçe ilan edilir. İlan edilen sahaya bir aylık sürede müracaat olması durumunda belirlenen ihale taban bedeli üzerinden ruhsatlandırılır. Müracaatın birden fazla olması durumunda müracaat edenler arasında yeniden ihale edilir.” hükmü gereği ikinci defa ihale edilmek üzere aramalara açıldı.

Sahaya bir veya birden fazla müracaat olması durumunda müracaat edilen sahanın ihalesi, ihale şartnamesinde belirtilen usul ve esaslar dahilinde 28 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

İhaleye açılan 320 adet maden sahasının ihale bilgisine buradan, sahaların koordinat bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHayatımız Maden Çalıştayı’nın Üçüncüsü İzmir’de Gerçekleştirildi
Sonraki İçerikZitron Havalandırma Eğitimlerinin İlki Çanakkale’de Gerçekleştirildi