Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından Türkiye çapındaki 72 maden ruhsatı iptal edildi.

Genel Müdürlüğün ruhsat iptali uygulanmasına ilişkin kararlar 16 Haziran 2019 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

37 şehirdeki bazı şirket ve özel kişilere ait 72 maden ruhsatı, ruhsat bedelinin yatırılmaması, işletme ruhsatı ve madenin işletilmesi maddesine aykırı işlemler gibi nedenlerle iptal oldu.

Ruhsat iptallerine ilişkin kararlar, beyan edilen adreslerde ruhsat sahiplerine ulaşılamaması nedeniyle ilanen tebliğ edildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAtom Modeli Dediğin Nedir ki?
Sonraki İçerikEskişehir’e 1000 Kişilik İstihdam ile NTE Yatırımı Yapılacak