1947 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen en köklü ve saygın bilimsel organizasyon olan ve Madencilik Türkiye dergisi olarak medya partneri olduğumuz Türkiye Jeoloji Kurultayı’nın yetmiş beşincisi 10–14 Nisan 2023 tarihleri arasında MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi`nde gerçekleştirilecek.

Kurultayın bu yılki ana teması ‘Jeolojik Kaynakların Sürdürülebilir Kalkınmadaki Rolü’ olarak belirlenirken jeolojik kökenli kaynaklara ve varlıklara sahip olmanın tarih boyunca ülkeler ve toplumlar için her zaman stratejik öneme sahip olduğu biliniyor. Bu durumun günümüz dünyası için giderek daha da önem arz ettiği belirtiliyor. Doğal hammadde kaynakları açısından zengin ülkeler, özellikle bu kaynakları kamusal yarar çerçevesinde kullanırken bu ülkeler, toplumsal, sosyal, ekonomik açıdan gelişmiş ülkeler olarak değerlendiriliyor.

Bu yıl yetmiş beşincisi gerçekleştirilecek Kurultay kapsamında özel oturum, sergi, panel, teknik gezi veya sosyal etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

Kurultay hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSerkan Keleşer: “Bor Karbür Tesisi Açıldıktan Sonra Bir Üst Lige Geçiyoruz”
Sonraki İçerikLojistik Problemler Çözülebilirse Ülkemiz Demir Üretimi Artabilecektir