15.000 ton/yıl döküm kapasitesi ile 500 gramdan 4000 kilograma kadar tek parça lamel grafitli dökme demir (pik), küresel grafitli dökme demir (sfero), çelik (düşük, orta ve yüksek alaşımlı) ve yüksek kromlu beyaz dökme demir döküm parça üretimiyle Türkiye döküm sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olup, iş makineleri yedek parçaları, su pompa ve vanaları, otomotiv, makine, hidrolik, elektrik ve inşaat endüstrileri ağırlıklı olarak, her türlü alanda üretim yapmaktadır. 30 yıllık tecrübeli ekip ile dünya kalite standartlarında üretim gerçekleştirirken, çimento ve madencilik sektörü için özel geliştirilmiş 28 farklı standart, 28 metre boyunca, 80 brülörlü, 18 kontrol bölgesine sahip, tam otomatik kontrol sistemli ısıl işlem fırını ile astar plakalarında çalışma ömrünü uzatmak için çift kademeli ısıl işlem ve yağda su verme faaliyetleriyle, aşınma direnci yüksek ve homojen aşınmaya sahip bilyalar üretiyoruz.

2023 yılında bilya üretiminde dünyanın önde gelen köklü şirketleriyle iş birlikleri yaparak en modern tesis kurulumunu sağlamak için önemli know-how anlaşmaları yapılmıştır. Bu anlaşmalar doğrultusunda, firmamız Disamatic, seri ısıl işlem fırını, bilya tamburlama, ayırma, seçme ve kalite kontrol gibi üretim süreçlerini tam otomatik hale getirmek adına yenilikçi teknolojiler kullanmıştır. Tüm bilya üretim prosesi ve üretim makinaları son teknolojiyi içermektedir.

Türkiye’de ilk kez özel yağlarda seri sertleştirme ısıl işlemi uygulanmaktadır. Tüm bu yatırımların ana amacı bilya üretiminde dünyadaki en iyi kaliteye ulaşmaktır. 2023 Haziran ayında tamamlanan tesisimiz, tam kapasiteyle devreye alınmış ve üretime başlamıştır. Çimento ve madencilik sektörü için her çapta bilyadan stok bulundurulduğundan en kısa sürede tedarik edilebilmektedir. Konusunda 30 yıllık uzman ekibimiz satış sonrası sizlere teknik hizmet de sağlamaktadır.

Aday Döküm olarak vizyonumuz, döküm üretiminde dünya ölçeğinde yenilikçi, çözüm ve fırsatlar yaratan güvenilir bir iş ortağı olmaktır. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek dünya standartlarına uygun kalitede rekabetçi üretim yapabilen, bu katma değeri yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri ile yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen bir marka olarak ihracatı ve iç satışları ile Türk ekonomisine katkı sağlayan vazgeçilmez bir tedarikçi markası olabilmektir.

Detaylar Madencilik Türkiye Dergisi’nin 119.sayısındadır.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMehmet Yılmaz: “Yeşil Dönüşüm ile Madenciliğe Olan İhtiyaç Daha da Artacak”
Sonraki İçerikKömür Madenciliğinde Teknoloji