Aldridge Minerals geçtiğimiz aylarda duyurulan satın alınma işlemine ilişkin tüm koşulların yerine getirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Metallurgium Investment ve Trafigura Ventures Limited şirketlerinin hissedarlığı ile kurulan Virtus Mining Ltd ve Virtus Mining Acquisition Corp.’un yer aldığı anlaşmada tarafların kabul edilen şartları gerçekleştirerek anlaşmayı tamamladığı ifade edildi.

Anlaşmanın, Kanada Ticaret Kurumları Yasası’na (Canada Business Corporations Act) uygun şekilde gerçekleştiği belirtilirken Aldridge’ın Kanada Borsasındaki (TSX) hisselerinin 27 Aralık 2018 veya daha önceki bir tarihte işleme kapatılmasının beklendiği ifade edildi.

Aldridge faaliyetlerini Yozgat-Yenipazar Projesi ile sürdürüyordu. Polimetalik bir maden projesi olan Yenipazar’da altın-gümüş-bakır-kurşun-çinko cevherlerinin bulunduğu biliniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikNiziplioğlu Holding Madencilik Sektörüne Girdiğini Açıkladı
Sonraki İçerikDoğanak; Baldwin and Francis Ltd.’nin Türkiye Temsilciliğini Üstlendi