Bartın-Amasra’da bulunan özel bir maden şirketine bağlı taşeron şirketten 105 gündür paralarını alamadıklarını söyleyen iki madenci 80 metrelik kuyu vincine çıkarak eylem yapmaya başladı. İşçilerin eyleminin iki gürdür sürdüğü öğrenildi.

Tarlaağazı köyünde bulunan maden ocağında çalışan ve taşeron şirketten paralarını alamadıklarını iddia eden madenciler Hüseyin Caner ve Vedat Suna, dün sabah saatlerinde, maden sahasında bulunan yaklaşık 80 metre yükseğindeki kuyu vincine çıkarak eyleme başladı. İki madenci 105 gündür ücret alamadıkları için eylem başlattıklarını söyledi.

Kuyunun dibinde jandarma ekipleri, 112 sağlık ekipleri ve Amasra Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri hazır bekletiliyor. Maden sahasına gelen aileler ise çocukları için endişelendiklerini ifade ederken sahada bulunan şirket yetkilileri de paraların en kısa sürede ödeneceğini belirtti.

Öte yandan bölgede başka bir kulede daha önce işten çıkarılan iki madenci eylem yapmış, eylemin ardından tazminatlarının ödenmesi sözü verilmişti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikLidya Madencilik Kazakistan’da Altın Sahası Almayı Planlıyor
Sonraki İçerikStandart Enerji Tufanbeyli Boksit Sahasının İşletme Ruhsatını Aldığını Duyurdu