Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasındaki işbirliği ile olası deprem ve benzeri afetlerde, TTK’dan emekli madencilerinden oluşturulacak ekiplerin, kurtarma çalışmalarında görev alması hedefleniyor.

Pusula Gazetesi’nde yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın koordinasyonuyla, ABB ile TTK arasında kurulan temaslarla atılan ilk adımın ikincisi de yapılan görüşmelerle sağlandı.

ABB ve TTK arasındaki eğitim işbirliği ile hayat bulacak projede olası İstanbul depremi ve benzeri afetlerde, TTK’nın emekli madencilerden oluşturulacak ekiplerin, kurtarma çalışmalarında görev alması planlanıyor. Proje çerçevesinde ayrıca TTK’nın üstün eğitici misyonundan, vaka ve saha deneyimlerinden istifade edilerek, ABB bünyesinde yeni ekiplerin kurulması, kurtarıcıların eğitilmesi ve böylelikle TTK’ya gelir sağlanması da amaçlanıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikTürkiye ve Kırgızistan Madencilik Alanında İşbirliğini Arttıracak
Sonraki İçerikAltın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz Oldu