Ariana Resources, ortağı olduğu Balıkesir – Kızıltepe Madeni’nde 2022 yılının ilk yarısında gerçekleştirilen üretime dair sonuçları paylaştı.

Şirket madenden ilk yarıda 13.378 ons altın üretimi gerçekleştirildiğini, bu rakamın hedeflenen 12.500 ons’un yüzde 7 üzerinde olduğunu aktardı. Şirket ilk yarıda aylık 22.600 ton cevher işlerken toplam sekiz aylık üretime yetecek 270.200 ton stok oluşturuldu. Arzu Güney ve Arzu Kuzey ocaklarda genişletme çalışmalarının sürdüğünü bildiren şirket cevherin şu an Derya ve Kepez ocaklarından üretildiğini belirtti.

Şirketin genel müdürü Kerim Şener; Kepez’den gelen cevherle harman yapılarak 2,5 g/t tenöre ulaşıldığı için yıllık 25.000 ons üretim hedefini karşılama yolunda ilerlediklerini belirtirken “Kepez’de üretim iyi bir şekilde devam ediyor. 5,04 g/t tenörde yaklaşık 60.000 ton cevher üretildi. Burada yıl sonuna kadar üretimin sürmesini bekliyoruz. Kaynak değerlendirme çalışması sonrası operasyonun genişlemesi potansiyeli var.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMinik Madenci Yeni Dönemde de Çocuklarla Buluşmaya Hazır!
Sonraki İçerikOrtadoğu Sondaj, Dünya Genlinde En Çok Karotlu Sondaj Yapan Müteahhitler Arasında İlk 15’e Girdi