Ariana Resources, bir süre önce duyurduğu Ariana, Özaltın ve Proccea arasındaki ortaklık anlaşmasında sürecin tamamlandığını duyurdu. Anlaşmaya göre Zenit Madencilik’te Ariana Resources ve Proccea İnşaat toplamda %47’luk hisseye sahip olurken Özaltın Holding %53’lük hisseye sahip oldu.

Ortaklığın şirket tarihindeki en önemli gelişme olduğunu belirten Ariana Resources Genel Müdürü Kerim Şener, şirket olarak pozisyonlarını güçlendirirken hissedarlarına önemli değer sağlamayı sürdürecek ve pozisyonlarını güçlendirecek olmaları konusunda heyecanlı olduklarını kaydetti ve ortaklığın değer yaratma ve iş risklerini azaltma stratejilerinin bir sembolü olduğunu belirtti.

Anlaşmanın heyecan verici bir ortaklığın başlangıcı olduğunu ve şirketin ilk madencilik girişimini temsil ettiğini aktaran Özaltın CEO’su Muzaffer Özdemir ise hâlihazırda Zenit ekibi ile verimli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve proje portfolyosu üzerinde bir anlayış geliştirdiklerini belirterek hızlı bir başlangıç yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Ortaklığın Ariana ile olan on yıllık geçmişe sahip iş ilişkilerini güçlendirdiklerini ve yeni ortakları olan Özaltın’ın katılımının madencilik alanındaki faaliyetlerini hem Türkiye’de hem de daha ilerili alanlarda geliştirme olanağı sağladığını kaydeden Proccea Construction Genel Müdürü Deniz Aybars da önümüzdeki 10 yıllarda daha fazla değer yaratmak konusunda heyecanlı olduklarını ifade etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.