Koza Altın

Koza Altın İşletmeleri, Ulusal Kaynak ve Rezerv Raporlama komitesi ile (UMREK kodu) uyumlu olarak hazırlanan ve özel bir şirket tarafından da onaylanan (JORC Kodu) şirkete ait 2019 yılı maden rezerv raporunu kamuoyuna duyurdu.

Bu kapsamda açıklanan raporda, 2019 yılında Koza Altın’ın tüm sahalarından 354 bin 425 ons altın, 142 bin 936 ons gümüş üretilirken 5 milyon 830 bin ton tüvenan cevher işlendiği belirtildi.

Koza Altın İşletmeleri’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 11.04.2019 tarih ve 21/500 sayılı kararı kapsamında sermaye piyasasında yapılacak değerleme hizmetlerinde;  maden arama, maden kaynak ve maden rezerv tahmin sonuçlarının raporlanmasında, maden ruhsatının değerlemesinde, maden kaynak ve maden rezervlerinin değerlemesinde, Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından yetkilendirilmiş kişiler  tarafından hazırlanan raporların esas alınacağını Kurul,  21.09.2017 tarih ve 2017/32 sayılı haftalık bülteni ile kamuya duyurmuştu.

Buna göre Ulusal Kaynak ve Rezerv Raporlama komitesi ile (UMREK kodu) uyumlu olarak hazırlanan ve özel bir şirket tarafından da onaylanan (JORC Kodu) şirketimize ait 2019 yılı maden rezerv raporunu yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikMT Bilimsel Dergisi 10 Yaşında!
Sonraki İçerikAriana Resources Ortaklık Anlaşmasının Tamamlandığını Duyurdu