Akademik dünyaya hizmet etmek amacıyla 2011 yılında yayın hayatına başlayan ‘MT Bilimsel’ 10 yaşında.

10 yıldır aksama olmadan yayın hayatına devam eden ve uluslararası, hakemli bir dergi olan MT Bilimsel “Yer Altı Kaynakları” (maden, petrol, doğal gaz, jeotermal vs.) ile ilgili her konuda İngilizce veya Türkçe hazırlanmış bilimsel makaleleri kabul etmektedir. Scopus ve TR Dizin’de taranmak üzere de başvurularını yapmış olan dergi uluslararası editörler kuruluna sahip, çeşitli uluslararası indekslerde taranmakta ve akademik teşvik ödeneğinde de puan getirmektedir.

MT Bilimsel dergisi yazar ve okuyucularından ücret almayan açık erişimli bir dergidir. Hızlı ve kapsamlı hakem değerlendirme süreci ile yayın hayatına başarılı bir şekilde devam etmeyi hedeflemektedir. MT Bilimsel Dergisine göndereceğiniz makaleleriniz ile siz de akademik çalışmalarınıza değer katabilirsiniz.

MT Bilimsel dergisi aşağıda ismi verilen dizinlerde taranmaktadır.

Eurasian Scientific Journal Index
Scientific Indexing Services
Google Scholar
Rootindexing
DRJI
EZB Elektronische Zeitschriftenbibliothek
i2or
SOBIAD
EBSCO
International Scientific Indexing
WorldCat
Europub

Dergi ile ilgili daha detaylı bilgiye https://dergipark.org.tr/tr/pub/mtb adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.