Ülkemizde altın arama ve üretim faaliyetlerine devam eden Ariana Resources, Salinbaş Altın Projesi’nde yaşanan son gelişmeler ile ilgili bir güncelleme paylaştı.

Şirket, Salınbaş projesinin işletme ruhsatının MAPEG tarafından 10 yıllığına yenilendiğini ve ilgili tüm ödemelerin gerçekleştiğini belirtti.

Ariana paylaştığı bilgiler kapsamında Ardala sahası ile ilgili de bilgi verdi. Projede sondaj programı için orman izni alınırken yol yapımını da kapsayan saha hazırlığı sürecinin devam ettiği öğrenildi. 2.000 metrelik sondaj programı kapsamında Ters Sirkülasyonlu (Reverse Circulation) sondaj kulesi sahaya sevk edildi. Aynı zamanda Ardala sahasında gerçekleştirilen deneme üretimi sonucunda, önemli mineralizasyon bulguları içeren yaklaşık 10.000 tonluk bir stok sağlandı.

Ariana Resources Genel Müdürü Dr. Kerim Sener Salınbaş ve Ardala Projelerinde yaşanan son gelişmeler ile ilgili şu yorumlarda bulundu:

“Bu gelişmeler Salınbaş Projesinin gelecekteki gelişimi için çok olumlu. Ardala ruhsat alanında sondaj çalışmaları için gerekli tüm izinleri aldık. Bu noktadan sonra, gerçekleştirilen arama çalışmalarında belirlenen önemli bölgelerde sondaj çalışmaları yapma konusunda çok daha esnek davranabiliriz. Ardala sahasında, başlangıç olarak 2.000 metrelik ters sirkülasyonlu sondaj çalışmasına başlanması ve haziran ayının başından önce sonuçlandırılması planlıyoruz. Ayrıca, haklarımızı 10 yıl korumamıza vesile olacağı için Salınbaş işletme ruhsatının yenilenmesi de bizim için büyük önem arz ediyor.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSoma Faciasının Yıldönümü
Sonraki İçerikYılmaden Holding Kazakistan Taraz’da Kurulacak Olan Qazaq Soda Tesisinin Mutabakat Metnini İmzaladı