tavşan maden projesi

Ariana Resources, Tavşan Projesi’nde elde edilen son sondaj verilerini paylaştı. Sahada gerçekleştirilen 96 yeni sondajın sonuçlarının, hazırlıkları süren yeni kaynak tahmini raporu için önemli veriler sağladığına işaret eden şirket 12 jeoteknik sondajın da tamamlandığını açıkladı.

Elde edilen sonuçlar arasında öne çıkan bazıları ise şu şekilde oldu:

  • 17,8m boyunca 2,93g/t Au + 5,1g/t Ag (ayrıca bu metraj içerisinde 3,2m boyunca 6,84g/t Au + 8,3g/t Ag)
  • 12,0m boyunca 1,70g/t Au + 2,9g/t Ag (ayrıca bu metraj içerisinde 5,3m boyunca 2,0g/t Au + 2,6g/t Ag)
  • 12,9m boyunca 1,57g/t Au + 1,9g/t Ag

Türkiye’deki ikinci madenlerinin geliştirilmesi için heyecan verici bir dönem içine olduklarını belirten Ariana Resources Genel Müdürü Dr. Kerim Şener elde edilen sonuçların Tavşan altın-gümüş yatağını anlamalarına yardımcı olduğunu ve sahanın kuzeyinde bulunan varlığın genişlediğini söyledi. Projede devam eden bazı izin süreçlerinin sonuçlanmaya yakın olduğunu belirten Şener yeni kaynak tahmin raporunun tamamlanması ve finansman koşulları üzerinde anlaşmaya varılmasının ardından projedeki fizibilite çalışmasını revize edeceklerini aktardı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFunda Bekişoğlu: Madencilik Sektörü Desteklenirse İhracat 30 Milyar Dolara Çıkar
Sonraki İçerikMoistscan Online Nem Ölçüm Cihazı