A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş., bağlı ortaklığı Avod Altın Madencilik Enerji İnşaat San. ve Tic. AŞ’nin satışıyla ilgili İsviçre merkezli AFK ENTERPRISE AG HOLDİNG ile görüşmelere başlandığını açıkladı. Şirketin Çorum sınırları içerisinde bakır projesi bulunuyor.

Şirketin Çorum projesi kapsamında arama çalışmaları 2013 yılında başlasa da sahadaki madencilik faaliyetlerinin 1950’li yıllara dayandığı biliniyor. Proje kapsamında haritalama, jeofizik etüt ve sondaj çalışmaları yürütülmüş olup UMREK Koduna göre kaynak tahmin raporu yayınlanmıştı. Kaynak raporuna göre ortalama %1,43 bakır yüzdesi ile 2,5 milyon ton belirlenmiş kaynak ve ortalama %1,6 bakır yüzdesi ile 5 milyon ton potansiyel kaynak olmak üzere toplamda 7,5 milyon ton kaynak belirlenmişti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden sektörü MINEX’te buluşacak
Sonraki İçerikGökırmak AŞ İki Ödül Birden Aldı
Yasin Çendi
Minik Madenci Dergisi / Madencilik Türkiye Rehber Satış Koordinatörü