Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından ortaklaşa finanse edilen “Özellikle Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP)” için görevlendirilmek üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından proje süresince tam zamanlı sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanıyor.

Proje ile 70 yer altı kömür ve yer altı metal maden işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi, teknik rehberlik sağlanması, işyerlerinin İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yönetim Sistemi konusunda yönlendirilmesi ve işyerlerine yeni önleyici yaklaşımlar getirilmesi gibi amaçlar doğrultusunda proje ekibi kurulacak. Bu doğrultuda, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin görevlendirilmesi, arama-kurtarma eğitimlerinin alınması ve İSG Yönetim Sistemi entegrasyonu için 24 aylık hibe desteği süresince teşvik sağlanacak.

Seçme sınavı sonucunda başarılı olan adaylar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Avrupa Birliği Projesi kapsamında iş sözleşmesine istinaden istihdam edilecek. Başarılı olan adaylar, 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında belirli süreli iş sözleşmesi ile proje süresince istihdam edilecek olup, devlet memurluğuna geçiş için bir hak yerine geçmeyecek.

İstihdam edilmesi planlanan personel sayıları, süreleri ve meslekleri aşağıdaki gibidir:

Pozisyon Kişi Sayısı Sözleşme Süresi Ücret Aralığı Görev Yeri
Takım Lideri 1 28 Ay 3000-3300 Avro Ankara
Kıdemli Muhasebeci 1 28 Ay 1700-2000 Avro Ankara
Mühendis 10 26 Ay 2200-2500 Avro Ankara
İhale Görevlisi 1 25 Ay 1300-1600 Avro Ankara
Muhasebeci Asistanı 1 25 Ay 1200-1500 Avro Ankara
Proje Asistanı 2 25 Ay 1000-1300 Avro Ankara
Toplam 16      

 

Konuyla ilgili dokümanlara ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSivas’ta Üretilen Vermikülit Cevheri Dünyaya İhraç Ediliyor
Sonraki İçerikİzmir MARBLE Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı Ertelendi