Çıkarılma amacı sektörümüzün tüm kesimlerince kabul gören ancak uzayan izin süreçleri noktasında zaman içerisinde yatırımcıyı tabiri caizse bezdiren 16 Haziran 2012 tarihli 2012/15 sayılı Başbakanlık Genelgesi yürürlükten kaldırıldı.

Bugün (12 Eylül 2018) tarihli 2018/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile yürürlükten kaldırılan Başbakanlık Genelgesi’nin ardından yeni dönemde izin süreçleri; Bakanlıklar ile bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarında bakan yardımcısı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında üst yönetici başkanlığında teşkil ettirilen komisyonlar vasıtasıyla yürütülecek.

Söz konusu komisyonlarca izin başvuru ve sonuçları her yıl Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında Cumhurbaşkanlığına bildirilecek.

2018/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nin tam metni aşağıda yer almaktadır.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBakan Fatih Dönmez, MTA Oruç Reis Sismik Arama Gemisinde İncelemelerde Bulundu
Sonraki İçerikMithat Cansız: 2018 Yılında Hedeflenen Saha Denetimlerinin Yüzde 71’ini Gerçekleştirdik