T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, güvenli madencilik hedefleri doğrultusunda yapılan çalışmalarla ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Cansız yaptığı açıklamada maden sahalarında 2018 yılı için hedeflenen 8.000 saha denetiminin %71’inin bugün itibariyle gerçekleştirildiğini aktardı. Hükümetin güvenli madencilik hedefi doğrultusunda nitelikli ve yoğun denetimlerin bir sonucu olarak maden kazalarında %65 oranında azalma sağlandığına vurgu yapan Cansız önceki yıllarda ortalama 6.500 olan maden sahası denetiminin, denetim kalitesi artırılarak 2018 yılında daha yüksek rakamlara çıkarılacağını açıkladı.

Cansız’ın açıklamasına göre; Berat Albayrak döneminde başlayan uygulama sonrasında ülkemizdeki maden işletmeleri risk gruplarına göre tasnif edilerek, riskli sahaların da yılda en az 4 defa denetlenmesi sağlandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBaşbakanlık Genelgesi Yürürlükten Kaldırıldı!
Sonraki İçerikYıldırım Grup, Kazakistan Cumhurbaşkanı ile Madencilik Yatırımları Hakkında Görüştü