Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Robert Yüksel Yıldırım arasında bir görüşme gerçekleştirildi.

Akorda Ajansının haberine göre Kazakistan Cumhurbaşkanı ve Robert Yüksel Yıldırım arasında gerçekleştirilen görüşmede krom madenciliğine yapılacak yatırımlar masaya yatırıldı.

Nazarbayev Yıldırım Grup’un haliz hazırda Aktobe bölgesinde faaliyetlerine devam ettiğine dikkat çekerken Türkiye ve Kazakistan arasındaki ekonomik iş birliğini güçlendirmek adına yatırımcılara destek vereceklerini belirtti.

Ankara ziyareti kapsamında Ankara’da Türk şirketlerinin temsilcileri ile görüşen Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, toplam tutarı 2 milyar dolar olan ortak projelere imza attıklarını ifade etti. İki ülke arasında yapılacak iş birliği kapsamında madenciliğin yanı sıra savunma sanayi, teknoloji, turizm, tarım ve kültür alanlarında ortak projeler bulunuyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMithat Cansız: 2018 Yılında Hedeflenen Saha Denetimlerinin Yüzde 71’ini Gerçekleştirdik
Sonraki İçerikÇayeli Bakır’ın Hikayesi Belgesel Oldu