Türkiye’nin ilk ve tek bor madeninden üretilen temizlik ürünü BORON, Eti Maden tarafından bugün piyasaya sürülüyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen lansman ile tanıtımı yapılan BORON, Eti Maden’in katma değerli yeni temizlik ürünü olarak dikkat çekiyor. Lansmana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer katılırken, Dönmez ve Keleşer lansmana özel bir de konuşma gerçekleştirdiler.

Ar-Ge projelerinin sonucu olarak üretilen BORON bordan elde edilen boraks, bitkisel sabun, soda aktif oksijen ve benzeri tamamen doğal maddelerden üretildi. BORON; insan sağlığını tehdit etmeyen, fosfat içermeyen, çevreye duyarlı, borat özlü bir deterjan olarak büyük marketlerde yerini alıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) Genel Kurulu Yapıldı
Sonraki İçerikAmasya’da Maden Ocağında Yaşanan Göçükte Can Kaybı Yaşanmadı