Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN), bor ve ürünlerini kullanan, bu alanda araştırma yapan kamu ve özel hukuk tüzel kişileri ile işbirliği yaparak, projelerini desteklemeyi sürdürüyor. 2019 yılında 66 projeye destek veren BOREN, 2020’de “Organobor Bileşikleri ve Borlu Polimerlerin Üretimi ve Uygulamaları” ile “Borlu Malzemeler ve Bor Kimyasallarının Geliştirilmesi” konusunda iki çağrı açtı.

Yüksek ticarileşme ve ekonomik katkı potansiyeline sahip, sonuçları itibarıyla bor kullanımını yaygınlaştıracak veya bora dayalı rekabet avantajı sağlayacak ürün ve teknoloji geliştirilmesi çerçevesinde açılan bu çağrılarda, kabul edilen projelerin onaylanan bütçesinin tamamı desteklenecek. Para Dergisi’nden Hülya Genç Sertkaya’nın haberin göre desteklenmesine karar verilen projeler, BOREN ile işbirliği şeklinde yürütülecek. Bu çağrılara kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve özel kuruluşlar bünyesinde yürütülmek üzere; anılan kuruluş çalışanları veya projenin anılan kuruluşlarda yürütülebileceğine dair taahhüt almış olmak kaydıyla diğer gerçek kişiler katılabilecek. BOREN’in bütçe olanakları çerçevesinde belirli sayıda nitelikli proje desteklenecek. Desteklenen projelerin süresi 36 ayı geçmeyecek.

BOREN’in “Organobor Bileşikleri ve Borlu Polimerlerin Üretimi ve Uygulamaları” çağırısı için başvurular 23 Nisan tarihinde başlayıp 29 Nisan 2020 saat 17:30’da bitecek. “Borlu Malzemeler ve Bor Kimyasallarının Geliştirilmesi” çağırısı için başvurular ise 21 Mayıs tarihinde başlayıp 27 Mayıs 2020 saat 17:30’da sona erecek.

“Organobor Bileşikleri ve Borlu Polimerlerin Üretimi ve Uygulamaları” çağırısı için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

“Borlu Malzemeler ve Bor Kimyasallarının Geliştirilmesi” çağırısı için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Genel Merkezi Gerçekleştirilen Törenle Açıldı
Sonraki İçerikMAPEG Gerçekleştireceği Yeni Ruhsat İhalelerini Duyurdu