Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracaat olmayan 284 adet maden sahasının ikinci defa ihaleye açılacağını duyurdu.

Kurum ayrıca, 6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliğinin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 2 adet II. Grup küçük alan maden sahası, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında Maden Kanununun 30’ncu maddesine göre 20 Nisan 2020 tarihinde saat 14:00’de ihale edileceğini de açıkladı.

284 adetlik ruhsatın ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

2 adet II. Grup küçük alan maden sahası ihalesi ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBOREN Yeni Projeler İçin Çağrıya Çıktı
Sonraki İçerikTKİ Şırnak’ta Yer Alan Asfaltit Sahasının İşletme Hakkını İhale ile Devrediyor