BOR alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının gelişimini desteklemek ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacıların BOREN projelerine katılımını özendirmek amacıyla ‘BOREN BOR Bursu’ Programı başlatıldı.

Program kapsamında; “Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Bor Bursuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Enstitü tarafından, yurt içinde eğitim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacılara Bor Bursu verilecek. Bor Bursundan, Enstitü tarafından yürütülen ve/veya desteklenen projeler kapsamında görev alan ve Bor ile ilgili konularda;

  • Akademik tez çalışması yürüten yüksek lisans ve doktora öğrencileri,
  • Bilimsel araştırma çalışması yürüten doktora sonrası araştırmacılar, yararlanabilecek.

Ayrıca, BOREN projeleri kapsamında görev almayan ancak yukarıda belirtilen nitelikte çalışma yürüten  lisansüstü öğrenciler ile doktora sonrası araştırmacılar da Bor Bursundan yararlanmak üzere; akademik tez veya bilimsel araştırma çalışmalarını, yalnızca Bursiyer taleplerini içerecek şekilde aynı zamanda Proje Başvurusu olarak Enstitüye sunabilecek.

Verilecek burslarda uygulanacak azami süre ve aylık burs miktarı aşağıdaki şekilde olacak;

  • Yüksek Lisans Öğrencileri:  24 ay / 2.350 TL  (Sigortalı çalışanlar için 470 TL )
  • Doktora Öğrencileri: Azami 36 ay / 2.700 TL (Sigortalı çalışanlar için 540 TL )
  • Doktora Sonrası Araştırmacılar:  Azami 24 ay / 3.050 TL (Sigortalı çalışanlar için 610 TL)

Program duyuru metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BOREN BOR Bursu Programı Duyurusu

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikStandart Enerji, Erzincan’da Bakır Ruhsatı Sahibi Oldu
Sonraki İçerikKaymaz Altın Madeni’nde Üretim, Atık Depolama Seviyesinin Taahhüt Edilen Seviyeye Ulaşmasıyla Durduruldu