Koza Altın İşletmeleri, Kaymaz Altın Madeni atık depolama tesisinde (ADT) atık seviyesinin taahhüt edilen seviyeye ulaştığını ve bu nedenle tesisteki üretimine bugün itibariyle geçici olarak ara verildiğini açıkladı. Şirket ayrıca işletmede, açık ocak maden üretimine devam edildiğini de kamuoyuna duyurdu.

Şirket, mevcut ADT yükseltme inşaatının devam ettiğini de belirtirken kısa süre içinde baraj inşaatın tamamlanmasını beklediklerini, ayrıca bu süre zarfında tesisin ağır bakım çalışmalarının da yapılmış olacağını açıkladı.

Şirket 02 Mayıs 2018 tarihinde KAP’a yaptığı bildirimde, 2018 yılı altın üretim beklentilerinin 280.000 ons ile 300.000 ons olarak öngörüldüğü belirtilirken, mevcut sürecin şirketin yılsonu üretim hedeflerini etkilemeyeceği duyuruldu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBOREN’DEN Burs Duyurusu…
Sonraki İçerikKapadokya Yerbilimleri Sempozyumu 24-26 Ekim Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek