1992 yılından günümüze kadar çeyrek asırdır eğitim-öğretim hayatını sürdüren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nün bilimsel bir organizasyonu olan Uluslararası Katılımlı Kapadokya Yerbilimleri Sempozyumunun ikincisi 24-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Niğde’de gerçekleştirilecek.

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın ve tüm ülkemizin yerbilimlerine dönük yapılan tüm çalışmaların yanı sıra uluslararası çalışmalara da açık olan Sempozyum‘da bölgenin yerbilimlerine katkıları bulunan araştırmacıların adını taşıyan oturumların yanı sıra panel, çağrılı konuşma ve teknik geziler de düzenlenecek.

Sempozyum, son yıllarda gittikçe kan kaybeden tüm yerbilimleri camiasının bir araya gelerek adeta bir “YERBİLİMLERİ ŞURASINA” dönüşerek geleceğe ışık tutması hedefleniyor.

Jeoloji, Jeofizik, Maden, Harita, Çevre Mühendislikleri ve Coğrafya konularıyla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm bilim insanları Düzenleme Kurulu adına Prof. Dr. Mehmet Şener tarafından Sempozyuma davet edilmektedir. Açılış konuşmasının Prof. Dr. Yücel Yılmaz “Uygarlığı Sıçratan Coğrafya: Anadolu (Jeoloji-Mitoloji-Tarih) başlığı ile gerçekleştirileceği sempozyuma katılımı ve diğer tüm detaylar için organizasyonun web sayfasını ziyaret edebilirsiniz:

www.ohu.edu.tr/kapadokyasempozyumu

 

 

 

 

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKaymaz Altın Madeni’nde Üretim, Atık Depolama Seviyesinin Taahhüt Edilen Seviyeye Ulaşmasıyla Durduruldu
Sonraki İçerikEylül Ayı Maden İhracatı 364 Milyon Dolar Oldu