“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere toplam 6 ülkede faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, İzmir Borusan Cat Akalan Tesisi’nde düzenlediği özel etkinlikle Türkiye’de ilk kez Caterpillar yer altı makinelerini müşterileriyle buluşturdu. 

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat’in Madencilik Endüstrisinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Atar, bir ilke imza atarak Türkiye’deki müşterilerini Caterpillar’ın yüksek teknolojiye sahip, güçlü ve tasarruflu yer altı makineleri ile tanıştırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Atar sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Borusan Cat olarak üç ana endüstrimiz olan; inşaat, madencilik, enerji ve ulaşım endüstrilerinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yurt dışı operasyonlarımızda özellikle Uzak Doğu Rusya, Kazakistan ve Kırgızistan’da yaklaşık 15 senedir yer altı madenlerinde 300’den, yer üstündeyse 3.000’den fazla Cat maden makinaları çalışıyor. Hizmet verdiğimiz her ülkede makine tedarikinden başlayarak, müşterilerimiz madenleri çalıştırdıkları sürece onlara, makinelerinin işletimini sağlayacak hizmetlerimizi sahada yer alarak sağlıyoruz. 7/24 aralıksız sunduğumuz çözümlerimiz ve hizmetlerimiz ile müşterilerimizin iş süreçlerinin önemli bir paydaşı oluyor, onların başarılı iş sonuçları almasına yardımcı oluyoruz. Yurt dışında maden sahalarında, en zorlu koşullarda edindiğimiz yıllara dayanan tecrübemizle, Türkiye’de müşterilerimizin beklediği hizmetlerde fark yaratıyoruz.

İzmir’de gerçekleştirdiğimiz özel etkinlikle Türkiye’de ilk kez tanıttığımız Caterpillar yer altı makinelerinin, bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin işlerine büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Katılımcıların gösterdiği yoğun ilgi de bizi çok memnun etti. AD 30 yer altı kamyonumuz için ilk iki siparişimizi aldık. Borusan Cat güvencesi, deneyimi ve kalitesi ile müşterilerimizi desteklemeye, onları yüksek standartlardaki geniş ürün yelpazemiz ve fark yaratan hizmetlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”

Caterpillar yer altı maden kamyonları ve yükleyicileri, düşük maliyetler ile yüksek üretim miktarına ulaşmaya olanak tanıyor. Makinelerin yer altı koşullarına uygun dayanıklı yapısı ve bakımlarının kolaylıkla yapılmasına izin veren tasarımı, uzun süreli kullanımlarını sağlıyor. Makinelerin düşük yakıt tüketimi öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. 

Etkinlikte tanıtılan 2 metre 60 santimetre yüksekliğinde, 2 metre 69 santimetre genişliğinde ve 10 metre 75 santimetre uzunluğundaki Cat AD30 yer altı kamyonu 1.800 devirde 305 kW güç üreten Cat C15 motora sahip. Yük kapasitesi 30 ton olan kamyonun standart damper toplam çevrim süresi ise 21,7 saniye.  Cat R1700 yer altı yükleyicisi ise 1.800 devirde 257 kW güç üreten CAT C13 motora sahip.  2 metre 55 santimetre yüksekliğinde, 2 metre 90 santimetre genişliğinde ve 11 metre 40 santimetre uzunluğundaki yükleyicinin standart kova kaldırma, dökme ve toplama çevrim süresi ise toplam 13,2 saniye sürüyor.

Cat AD30 ve Cat R1700 hakkında daha fazla bilgiye www.borusancat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAltınyağ Madencilik’ten Yeni Anlaşma
Sonraki İçerikEnerji Dönüşümünün Sessiz Oyuncusu: Uranyum