Çayeli Bakır, sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra Rize’de hayata geçirilen diğer projelere de destek olmaya devam ediyor. Türkiye’nin örnek yer altı maden işletmelerinden Çayeli Bakır, Yamantürk Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin sponsoru oldu. Atölyenin inşaat ve tadilat işlemleri, Çayeli Bakır sponsorluğunda gerçekleşti. Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen atölye projesinin açılış törenine Rize Valisi Kemal Çeber, Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Çarıkçı, İlçe Jandarma Komutanı Çetin Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin ve Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi, Muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi’nde ele alınan projeler arasında yer alan Tasarım ve Beceri Atölyesi, çocukların sanatsal becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmesi amacıyla kuruldu. Yamantürk Ortaokulu’nun tüm öğrencilere açık olacak atölyede ‘Seramik Atölyesi’, ‘Ahşap ve El Sanatları Atölyesi’, ‘Geleneksel Türk Sanatları Atölyesi’ ve ‘Görsel Sanatlar Atölyesi’ istasyonları yer alacak. Öğrenciler, seramik atölyesinde kil kullanarak mini maketler ve süs eşyalar; ahşap ve el sanatları atölyesinde ise çeşitli ahşap eşyalar tasarlama fırsatı bulacak. Geleneksel Türk sanatları atölyesinde hat, minyatür, ebru ve filografi eğitimleri verilirken; görsel sanatlar atölyesinde ise sanatın ve yaratıcılığın püf noktaları öğrencilerle paylaşılacak.

Açılış töreninde konuşan Rize Valisi Kemal Çeber Çayeli Bakır İşletmeleri’ne vermiş olduğu destek için teşekkür ederek “Birçok sosyal projede olduğu gibi eğitim alanında da Çayeli Bakır’ın bu kıymetli desteklerini görmekten çok memnunuz, kendilerine teşekkür ederiz.” dedi. Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi ise, “Çayeli Bakır olarak böyle güzel ve anlamlı bir projenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu atölyede sanatsal becerilerini daha da geliştirerek ileride çok daha büyük başarılar elde etmesini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMTA’dan 301 Bin Metrelik Yeni Sondaj Hizmeti İhalesi
Sonraki İçerikAriana Resources Yeni Bir Ortaklık için Mutabakat Zaptı İmzaladı