Çayeli Bakır, sosyal sorumluluk amaçlı düzenlediği eğitimlerin yanı sıra farkındalık eğitimleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Teknoloji bağımlılığı, çocuklarda mahremiyet bilinci geliştirme gibi konularda düzenlenen eğitimlerle fark yaratan Çayeli Bakır’ın Madenli Beldesi annelerine yönelik düzenlediği ve 5 ay süren ilk yardım eğitim programı tamamlandı.

“Haydi bilinçli ilk yardım annesi olmaya!” sloganıyla hayata geçirilen ve Çayeli Bakır’ın işyeri hekimi Dr. Rıfat Serttaş tarafından verilen ilk yardım eğitimleri, beş modül olarak düzenlendi. ‘Temel Yaşam Desteği’, ‘Solunum Yolu Tıkanıklığında İlk Yardım’, ‘Göz, Kulak, Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlk Yardım’, ‘Zehirlenme, Böcek Sokması, Hayvan Isırması, Kan Şekeri Düşmesi ve Göğüs Ağrılarında Hastaya Yaklaşım’, ‘Kanamalarda İlk Yardım’, ‘Yanık, Donma ve Sıcak Çarpmasında İlk Yardım’ ve ‘Kırık, Çıkık, Burkulmalarda İlk Yardım’ gibi başlıklarda düzenlenen eğitimler, Madenli Beldesi kadınları tarafından yoğun ilgi gördü. Beş modül olarak verilen eğitimlere 163 kişi katıldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilik Türkiye Dergisi PressReader’da!
Sonraki İçerikEnerji Bakanlığında Flaş Atamalar