25 Kasım 2014 tarihli ve 29186 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinin Ek-1 listesinin 27’nci maddesinin (a) bendinde ve aynı Yönetmeliğin Ek-2 listesinin 49’uncu maddesinin (a) bendinde yapılan değişiklikler, 14 Haziran 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi Ek-1 listesi 27’nci maddenin “Madencilik Projeleri” başlığı altında (a) bendinde yer alan “25 hektar ve üzeri çalışma alanında (Kazı ve döküm alanı toplamı olarak) açık işletmeler,” ibaresi, “25 hektar ve üzeri çalışma alanında (Kazı ve döküm alanı dâhil) planlanan açık işletmeler veya bu işletmelere ait ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararı bulunan projelere ilave olarak planlanan alan artışları,” olarak değiştirildi.

Aynı Yönetmeliğin Ek-2 listesinin 49’uncu maddesinin (a) bendi ise “Madenlerin çıkarılması (Ek-1 listesinde yer almayanlar)” şeklinde değiştirildi.

Konuyla ilgili Resmi Gazete’ye buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDSİ Makina Parkına Son-Mak Levent 3003 Sondaj Makinesi Takviyesi Yapıldı
Sonraki İçerikMaden Bölgelerine ve Ruhsatların Taşınmasına İlişkin Yönetmelik Sektörde Ruhsat Güvencesi Endişesi Yarattı