DSİ Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında kullanılmak üzere makine imalat ve donatım dairesi araç parkına katılan 25 adet Levent 3003® Temel Sondaj Makinesi düzenlenen törenle hizmete alındı.

Son-Mak Makina’nın DSİ için özel olarak üretmiş olduğu Levent 3003® Sondaj Makinesi, 3 metre kule stroğu ve PLC otomasyon sistemi ile ön plana çıkıyor. Makinenin; askı, baskı, çamur pompası basıncı, morset devri, tij sayısı, yağ seviyesi ve sıcak takibi dijital ortamda yapılabilmekte olup, kuyu derinliği raporlama ve terazi dengeleme özelliği bulunuyor.

Törene DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Bahadır, İç Denetim Birimi Başkanı Bakır Gökalp, Makine İmalat ve Donatım Dairesi Başkanı Abdullah Ekin, Daire Başkan yardımcıları, şube müdürleri ve personel katıldılar.

Törende kısa bir değerlendirme konuşması yapan DSİ Genel Müdürü Murat Acu; “Ülkemizin doğal zenginliklerinin başında gelen su kaynaklarımızı süratle geliştirmek, yer altı ve yerüstü su kaynaklarının zararlı etkilerini önlemek, bu kaynakların geliştirilmesini ve rasyonel bir şekilde işletilmesini sağlamak maksadıyla çalışmalarını devam ettiren Genel Müdürlüğümüz bünyesine, bugün 25 adet Temel Sondaj Makinası daha katmış bulunmaktayız.

Envantere dâhil olan bu araçlarla hem DSİ’nin eli güçlenecek hem de ülkemizin menfaatine çalışmalar yapılacaktır. Temel sondaj makinalarının kurumumuza hayırlı olmasını diliyor, kazasız belasız çalışmalarda bulunmasını temenni ediyorum.“ dedi.

Önceki İçerikJEMAS Maden Sondajında da Hızla Büyüyor
Sonraki İçerikÇED Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayınlandı