Gelişen sanayileşme atılımlarına bağlı olarak maden arama ve işletme faaliyetlerinin önem arz etmesi, hassas ve güvenilir hizmet aktarımını ekonomik ve teknik çözümler temelinde ön plana çıkartması sebebiyle, 35 yıllık mühendislik deneyimini madencilik sektörü ile buluşturan JEMAS, sondaj hizmetlerinden mühendislik çözümlerine kadar geniş bir yelpazede sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

1984 yılında Ankara’da kurulup 35 yıldır ulusal/uluslararası birçok projede hizmet veren JEMAS, 2017 yılı başından itibaren ülkemizde yukarı yönlü ivmelenme gösteren maden arama ve sondaj hizmet alım faaliyetleri çerçevesinde sektöre yeni makine yatırımları ve iş geliştirme temelinde karşılık gösterdi. Madencilik sektöründe gerçekleştirdiği atılımlar özelinde Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ve ETİ Maden Genel Müdürlüğünden aldığı ihaleler ile adından sıklıkla söz ettiren firma teslim ettiği 63.150 metre karotlu maden sondajı ile madencilik sektöründe kalıcı olacağını kanıtladı. Şirket ayrıca yıl içerisinde gerçekleştirdiği jeoteknik projeler kapsamında da (su yapıları, demiryolları, karayolları, endüstriyel hammadde sahaları vb.) 84.550 metre karotlu sondaj teslim ederek jeoteknik alanlarda da hizmetlerine hız kesmeden devam etti.

Edinilen bilgilere göre JEMAS Mühendislik, 2018 yılı ilk yarısında da sektördeki ivmelenmesini sürdürüyor. Bu yıl MTA Genel Müdürlüğünün Kastamonu-Taşköprü-Cünürsökü-Oymaağaçseki-Sayyayla sahasında toplamda 53.000 metre karotlu maden sondajı ihalesini alarak çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan JEMAS ayrıca ETİ Maden Genel Müdürlüğüne ait Kütahya Alunit (Şap) Sahasında gerçekleştirilecek 6.665 metre sondaj ihalesine ait sözleşmeyi de imzaladı.

Yeni hedefler ile makine parkını genişleten JEMAS, yıl içerisinde gerçekleşecek ihalelerin de takipçisi olacak ve sektörde gerçekleşecek projelere imzasını atmaya devam edecek.

Önceki İçerikLapseki ve İvrindi Projelerinde DAMA Mühendislik İmzası…
Sonraki İçerikDSİ Makina Parkına Son-Mak Levent 3003 Sondaj Makinesi Takviyesi Yapıldı