ÇEMAŞ son iki senede yaptığı, sonuncusu Mart ayında tamamlanan ve mevcut pay sahiplerinin çok yoğun katılımıyla gerçekleşen iki sermaye artırımıyla yaratılan fonları tümüyle yatırıma yönlendirdi. Böylece, tüm dünya ekonomisinin COVID-19 başta olmak üzere birçok riske maruz kaldığı son iki sene içerisinde, üretim, insan ve mali kaynaklarını güçlendirmeye, verdiği hizmetleri çeşitlendirmeye ve kalitesini artırmaya devam etti.

3. nesil DISAMATIC (535 x 650 x (120-340) mm) hattının kurulumunu Mart ayında gerçekleştiren ÇEMAŞ, söz konusu hattı Nisan ayı itibarıyla devreye aldı ve kapasite artırım planlarındaki ilk safhayı başarıyla tamamladı. Son teknoloji ürünü yeni dikey hatta öncelikli olarak beyaz eşya ve otomotiv sektörünün çok yüksek adetlerdeki pik parça, çimento ve madencilik sektörlerinin de azami 70 mm büyüklükteki bilya taleplerinin karşılanması planlanıyor. Şirket hali hazırda devam eden GES yatırımıyla toplam 20 MW’lık elektrik üretim kapasitesine ulaşacak. Söz konusu yatırımın enerji maliyetlerinde yaratacağı tasarrufun, üretim maliyetlerini düşürme hedefine ciddi katkı vermesi bekleniyor.

ÇEMAŞ, 2021’in 3. çeyreğinde gerçekleştireceği HWS SINTO yatay hat yatırımıyla, ağırlıkla otomotiv ve makine sektöründeki yurtdışı müşterilerinin sfero parça, madencilik ve çimento sektörlerinin de 70 mm’den büyük bilya taleplerini karşılamayı planlıyor.

 

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 94. sayı 42. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerik73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Online Olarak Başladı
Sonraki İçerikİletişimin Gücü Teknoloji ve Tasarımla Artıyor