Çimsa
View from height at the cement plant. City Bunol. Spain

Sabancı Holding ve Çimsa iştiraki Cimsa Sabancı Cement BV, İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Bunol’u 155,2 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Burak Orhun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu yatırımın Sabancı Topluluğu’nun son yıllarda yaptığı en büyük uluslararası satın almalardan biri olduğunu dile getirdi. Platin Dergisi’nde yer alan habere göre Orhun, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çimsa markası ile attığımız bu adımla milletlerarası yatırım ağımızı Bunol ile taçlandırmış ve Türkiye’deki önderlik konumumuzu global arenaya taşımış oluyoruz. Avrupa’nın teknolojik olarak en gelişmiş beyaz çimento fabrikasının devralma sürecini büyük bir kararlılıkla yürüttük ve tamamladık. Bu çoğalma taahhütlerimizden biriydi. Yerine getirdik. Bu nedenle dünya liginde öncü oyunculardan biri olma pozisyonumuzu daha da güçlendirmiş olduk. Çimsa’nın global bir marka olma yolculuğunda belirli adımlarla ilerlerken, bu yolculuğun en önemli adımlarından birini İspanya’da atmış olmaktan gururluyuz. Bu nedenle var olan küresel piyasa deneyimimize İspanya operasyonunu da ekleyerek, büyük veri birikimimizle ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ulaştıracağız.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKoza Altın, 2021 Yılının İlk 6 Ayında 142 Bin 157 Metre Sondaj Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikErdal Can Alkoçlar: “Tokenizasyon, Madenciliğin Geleceğidir.”