Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TKİ), 11 yıldır üretim yapılmayan Çöllolar kömür sahasını yeniden aktif hale getirmek için gerçekleştirdiği ihale sonuçlandı. Yapılacak ihale ile 18 milyon metreküp dekapaj çalışması yapılacak.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür ihtiyacının karşılanacağı sahada 1000 personelin istihdam edilmesi planlanırken 544 milyon ton kömür rezervinin ekonomiye kazandırmak için çalışmalar yapılacak.

Çalışmanın maliyeti 652 milyon lira olarak hesaplanırken ihalede en yüksek teklif 1 milyar 393 bin TL oldu. En düşük teklif ise 492 milyon TL olurken TKİ en düşük teklifi veren firma ile 17 Kasım tarihinde sözleşme imzaladı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBursa 6. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’na Yurtdışından Alım Heyeti Geliyor
Sonraki İçerikEpiroc, İlk Bataryalı Yer Üstü Sondaj Makinesini Bauma’da Sundu