Epiroc, SmartROC T35 E’nin üstten darbeli elektrik bataryalı ilk sondaj makinesinin tanıtımı Bauma’da yapıldı. Makine, tüm dünyada yer üstü madenlerinde ve taş ocaklarında sıfır emisyonlu sondaja giden yolda önemli bir adım.

SmartROC T35 E’nin tasarımı, başarısı kanıtlanmış SmartROC T35 yer üstü sondaj makinesini temel alıyor. Epiroc yer altı akülü sondaj makinelerinin geliştirilmesinden elde edilen paha biçilmez deneyimle birlikte bu yeni makine, taş ocaklarının ve büyük inşaat sahalarının çevre standartlarını geliştirmek için tasarlandı. Bu sondaj makinesi, düşük emisyonların yanı sıra çeşitli akıllı özellikler de sunarken daha sessiz bir çalışma ortamında yüksek güvenlik, güvenilirlik ve performans sağlıyor.

Gelişmiş Çevre Standartları Sunar

“Taş ocaklarında ve büyük inşaat uygulamalarında düşük karbonlu operasyonlara geçişimizdeki önemli bir adımı temsil eden bir ürünü Bauma 2022’de gururla sunduk. Sondaj sürecinde emisyonları ortadan kaldırdığımız gerçeği, daha iyi bir çevreye doğru önemli bir adım. Bu başarı, Epiroc’un sektörümüzü daha sürdürülebilir hale getirmede önemli bir role sahip olduğunun göstergesi.”

Hakan Aytekin, Pazarlama Başkan Yardımcısı, Epiroc Surface Departmanı.

Değerli İş Birlikleriyle Oluşturulan Esnek Bir Sondaj Makinesi

SmartROC T35 E sondaj makinesinde, esnekliği önemli ölçüde artıran hem akü hem de elektrik kablosu bulunur. Konum ve durum bakımından en uygun alternatifle delmeyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda saha içinde ve sahalar arasında hızlı ve sorunsuz taşıma sağlar.

Yer üstü sondaj makinesi, Epiroc yer altı akü çözümlerinde olduğu gibi kanıtlanmış akü ve alt bileşenlerle donatılmıştır. Bu, birden fazla işleyişe sahip müşteriler için yedek parça yönetimini ve servis hizmetini kolaylaştırır.

“SmartROC T35 E, Epiroc ve müşterilerimiz arasındaki başarılı işbirliğinin bir sonucudur. Bize, optimum performans ve esneklikte bir sondaj makinesi sağlayacağımızdan emin olmamız için değerli bilgiler sağladılar.”

Ulf Gyllander, Global Ürün Yöneticisi, Epiroc Surface departmanı.

Smartroc T35 E, Epiroc’un 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerine Ulaşmasında Önemli Bir Rol Oynuyor

Epiroc’un akülü elektrikli çözümleri pazarda büyük ilgi görüyor ve müşterilere emisyonsuz çalışma, daha düşük gürültü kirliliği, daha az titreşim ve daha yüksek üretkenlik gibi avantajlar sağlıyor. Bu makineler, Epiroc’un iddialı 2030 sürdürülebilirlik hedeflerinde hayati bir rol oynuyor. Söz konusu hedefe operasyonlarda ve satılan ürünlerde CO2 emisyonlarının yarıya indirilmesi de dahil. 2021’deki hedeflerimiz, iklim biliminin en son verileri ve Paris İklim Anlaşması’nın hedefiyle tutarlı olarak küresel ısınmayı maksimum 1,5°C’de tutmakla uyumlu olarak Bilim Destekli Hedefler girişimi tarafından doğrulandı.

2025 yılına kadar tüm yer altı ekipmanlarımızı emisyonsuz modellerle sunmaya kararlıyız ve yüzey ekipmanları için de aynı hedefi 2030 yılına kadar tutturmayı hedefliyoruz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇöllolar Sahasında Kazı Çalışmaları Yeniden Başlıyor
Sonraki İçerikEsan Uluslararası Kurşun-Çinko Çalışma Grubu’nda Sunum Gerçekleştirdi