Dassault Systemes GEOVIA, Maden Jeologları Derneği (MJD) ve Türkiye Altın Madencileri Derneği (AMD) ortaklığıyla; madencilik alanındaki öncü yenilikleri sunmak için düzenlenen Maden Teknolojileri Semineri Ankara’da gerçekleştirildi.

Dassault Systemes’in ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği seminerin ikincisinde MJD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk ve AMD Genel Koordinatörü Muhterem Köse açılışı gerçekleştirirken Geovia yetkilileri Glen Barlow ve Mehmet Burak Emci’nin sunumları ile etkinlik devam etti.

Seminerin ilk gününde şirketin jeolojik modelleme ve maden dizaynı, maden optimizasyonu ve üretim yönetimi yazılımlarının kaynak kestirimi, teknik ve operasyonel maden planlaması, kârlılığın arttırılması ve maliyetlerin düşürülmesi konularında sağladığı faydalar katılımcılara anlatılırken Geovia firmasının Whittle yazılımına eklenen yeni sermaye harcaması (Capex) optimizasyon modülünün işletmelere maden planlaması sürecinde sağladığı katkılar özellikle vurgulandı. Maden yazılımlarının geçmişten günümüze gelişimi ve yakın gelecekte ne yönde ilerleyeceği ve kullanıcılara ne gibi yeni özellikler sunulacağı seminer süresince detaylı bir şekilde işlendi.

Etkinliğin ikinci gününde ise Surpac, Whittle ve Minesched yazılım çözümleri özelinde interaktif canlı anlatımlar ve demolar ile yazılımlardaki gelişmeler katılımcılara aktarıldı. Kullanıcılar merak ettikleri sorulara cevaplar bulmanın yanı sıra gerçek madencilik senaryoları üzerinde ürünlerin etkin yanlarını keşfetme fırsatı yakaladılar.

Düzenlenen organizasyona gösterilen yoğun talep gözden kaçmazken katılımcıların sunumlara soruları ile katılım göstermesi de özellikle dikkat çekti. Dassault Systemes’in seminerlerini her yıl sürdürmesi bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSoma Faciasının Kurbanları Anıldı
Sonraki İçerikTMD 56. Dönem Genel Kurulunu Gerçekleştirip 70. Yaşını Kutladı